Tvořivé kreslení aneb Jak v sobě objevit umělce

Popis kurzu: Tento kurz není jen obyčejným kurzem kreslení. Každá čára i tah na papíře o vás něco prozrazuje. Tímto způsobem o sobě můžete získat spoustu informací a pochopit spoustu souvislostí. Budete kreslit a postupně objevovat, kdo opravdu jste. Budete mít možnost nahlédnout do celé řady témat ve vašem životě.

Během kurzu se postupně budete učit různé kresebné techniky. Každá technika nám zrcadlí určitou oblast našeho života. Například perspektiva ukazuje z kolika úhlů se dokážeme dívat na svět kolem nás. Nebo jak nejen na papíře rozlišujete světlo a stín a jak toho využít v běžném životě.

Poslední den kurzu všechny techniky propojíme a závěrečným dílem bude váš vlastní portrét podle fotografie. Přijďte si zkusit najít to, co o sobě ještě nevíte. Kurz vychází z technik kreslení pravou mozkovou hemisférou a je obohacen výkladem významu kresebných prvků a technik. Kurz vám může pomoci překonat těžkosti se kterými se už roky trápíte, jen tím, že pochopíte princip, jak v dané situaci fungujete.

Ukázky prací z minulých kurzů najdete zde.

Délka kurzu: 28 hodin, obvykle ve čtyřech dnech

Program: Každý den 9 - 17 hod., s hodinovou polední pauzou. Pauzy během výuky budou domlouvány individuálně.

Cena: 3 000,- Kč

Pro koho je kurz určen: Kurz je určen pro každého, kdo se o sobě chce něco dozvědět nebo si "zvýšit sebevědomí", nebo se prostě jen zkusit naučit kreslit. Je vhodnou přípravou na talentové zkoušky na umělecké školy. Ale je také vhodným způsobem, jak nahlédnout na svůj život z jiné perspektivy. Věkové omezení neexistuje, ale prosím konzultujte účast dětí mladších 12 let věku.

S sebou: Fotografii obličeje ve velikosti min. 11 x 18 cm, podle které se budete kreslit, občerstvení na každý den, doporučuji dostatek pití, eventuálně plášť na kreslení nebo vhodné oblečení, tužka maže. V ceně jsou veškeré ostatní materiály na kreslení, které budete potřebovat.

Pokud potřebujete další informace - napište nám!